Sledujte nás

KPM Pulec Praha

Zprávy z našich akcí.

Most Vánoční pohár

Početná výprava se zúčastnila posledních závodů v roce, které se konaly v Mostě.

Během druhého prosincového víkendu závodníci kategorie E, D a C zápolili ve sprinterských disciplínách. Za celý víkend se sčítají bodová hodnocení výkonů z jednotlivých disciplín a následně se vyhodnocuje víceboj. V něm výbornou plaveckou sezónu završili Vašek Švamberk a Vasil Ploc, kteří získali stříbro a zlato. V dívkách kategorie E vyplavala druhé místo Emma Podpierová. Spolu s Šárkou Šindelářovou poté výše zmínění tři závodníci zvítězili i ve štafetě své kategorie. Zlato v kategorii D bral Jirka Kubíček. Tým KPM Pulec Praha obsadil druhé místo v soutěži týmů!

Berlín Beco Cup

V sobotu 1.12. v půl páté ráno se naše osmičlenná výprava vydala na mezinárodní závod Beco Cup v Berlíně.

Pro většinu našich závodníků to byla první zkušenost se závody v zahraničí a i přes počáteční nervozitu svůj úkol splnili na výbornou, o čemž svědčí výsledky našich. V kategorii E zazářili Vasil Ploc a Vašek Švamberk, kteří se umístili na všech sprinterských tratích (50, 100 a 200PP). Vasil ve všech třech disciplínách zvítězil, Vašek ho pak doplnil dvakrát na druhém místě a jednou na třetím. Jirka Kubíček na trati 400PP získal stříbro a Vendula Flejberková so doplavala také pro druhé místo na trati 100BF. Na třetí místo poté dosáhla naše štafeta (4x50BF) ve složení Ploc, Medková, Kuchtová, Kubíček. Tyto závody byly pro náš klub velmi úspěšné a závodníci mohou být maximálně spokojeni.

Nový Jičín Finále ligy 2018

Pro naše mladší závodníky je Finále ligy vrcholem sezóny.

Na tuto akci se nominují tři nejlepší kluby z Čech a tři z Moravy, které v průběhu čtyř kol ligy mládeže nasbírali nejvíce bodů. Letos v Novém Jičíně bojovali o titul kromě našich plavců i závodníci z Liberce, Modré hvězdy Praha, Nového Jičína, Olomouce a Žďáru nad Sázavou. Naši nominovaní závodníci žádný závod nevypustili a bojovali do poslední chvíle, o čemž svědčí i osobní rekordy, které si všichni z Jičína přiváží. Náš tým nakonec skončil na šestém místě. Nutno podotknout, že přestože na tyto závody jezdí hlavně zkušení závodníci, letos do týmu patřili i úplní nováčci, přesto ukázali to nejlepší, co v nich je. Přestože se však jedná p týmovou soutěž, ocenění dostávají závodníci i za individuální výkony. Za zmínku rozhodně stojí výkony Jirky Kubíčka, který v zvítězil v každé disciplíně a celkově tak právem vyhrál víceboj kategorie D. Další medailová umístění (konkrétně 2. místo na 400PP a bronz na 100PP) si odváží Vasil Ploc v kategorii E. Děkujeme za výbornou reprezentaci všem!!

mezinárodní závod Nemo Trophy

O víkendu 3. – 4. 11. se ve Zlíne konal mezinárodní závod Nemo Trophy.

Jedná se o závody, kterých se úcastní závodníci od kategorie C, za náš tým poté od kategorie B. Letos na Nemu plavali 4 z nás – Goran Jurak, Barbora Bayerová, Kristýna Poncáková a Adéla Kutílková. Na nejlepší umístení dosáhla Kristýna Poncáková. Na své oblíbené trati 1500m PP dohmátla na 4. míste. I Adéla Kutílková ukázala dobrou formu a na trati 400PP vyplavala páté místo, ze Zlína si navíc odváží dva osobní rekordy.

Litoměřice Litoměřická ploutev

V termínu 13.10. se nás tým zúcastnil 27. rocníku Litomerické ploutve.

Náš klub reprezentovalo celkem 13 závodníku z kategorie E a D. Tyto závody již tradicne byly pro mnoho závodníku první. Novácci zde nasbírali cenné zkušenosti, vyzkoušeli si, jak vše na závodech vubec probíhá. Obe kategorie soutežily v disciplínách 50PP, 100PP a 15+10RP(kategorie E), 25RP (pro kategorii D) a ve štafetách. Z Litomeric si naši závodníci odvezli i nekolik cenných kovu. Konkrétne Vasil Ploc vyplaval dve zlaté a jednu stríbrnou medaili, Vašek Švamberk doplaval na 100PP na 3. míste. V kategorii E dívky se na druhém míste umístila dvakrát Emma Podpierová, na 100 na hladine pridala do sbírky bronz. Štafeta kategorie E dohmátla na krásném stríbrném míste, kde medailovou trojici doplnila Šárka Šindelárová.

Zahájení nové sezóny Soustředění Želivka 2018

V termínu od 25.8. do 1.9. se naši plavci zúèastnili již tradièního letního soustøedìní na Želivce.

Po prázdninovém válení se dostávají zpátky do kondice - plavou, bìhají, posilují, jezdí na kole. Díky spoleènì stráveným chvílím utužují kolektiv. Vzpomínky na tyhle èasy už jim zùstanou. I letos si to všichni moc užili. Jak to letos vše probíhalo mùžete zkouknout na našem Rajèeti.